Breaking News

Τελικός Copa America: Αργεντινή - Κολομβία 1-0, highlights (videos+photo)

Διαφήμιση - Advertisement
Η Αργεντινή του Λιονέλ Μέσι νίκησε την Κολομβία 1-0 και κατέκτησε το Copa America για δεύτερη διαδοχική φορά.

Ο τελικός ξεκίνησε με καθυστέρηση 82 λεπτών λόγω σοβαρών επεισοδίων. Η κανονική διάρκεια του αγώνα ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή (0-0) με την Αργεντινή και την Κολομβία να λύνουν τις διαφορές τους στην παράταση.

Να σημειωθεί ότι κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου (66′), ο Λιονέλ Μέσι έγινε αναγκαστική αλλαγή λόγω προβλήματος που αντιμετώπισε στον αστράγαλο και αποθεώθηκε, με τον ίδιο να ξεσπάει σε κλάματα στον πάγκο...

Η Αργεντινή σημείωσε το νικητήριο γκολ στην παράταση και συγκεκριμένα στο 112' με τον Λαουτάρο Μαρτίνες, ο οποίος μπήκε στο ματς ως αλλαγή...

Η Αργεντινή είναι πρώτη πλέον σε κατακτήσεις Copa America (16), αφήνοντας στη δεύτερη θέση την Ουρουγουάη που έχει 15.